Εκδρομές

Το ΓΕΛ ΚΑΛΗΣ προκηρύσσει διαγωνισμό για την επιλογή πρακτορείου που θα μεταφέρει τους μαθητές στη Θεσσαλονίκη, στο Λιμάνι και στα Πανεπιστήμια.

Αριθμός μαθητών: 35
Αριθμός συνοδών καθηγητών: 3
Ημερομηνία διεξαγωγής της εκδρομής: Τρίτη 16 Απριλίου 2024.

08:30        Αναχώρηση από το ΓΕΛ Καλής.

09:45         Άφιξη στη Θεσσαλονίκη, Λιμάνι.

11:30 Μετάβαση στο ΑΠΘ (Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης)

13:00        Πρόχειρο Φαγητό

15:30        Άφιξη στην Καλή.

3. Ασφάλεια αστικής και επαγγελματικής ευθύνης (υποχρεωτική) και Πρόσθετη Ασφαλιστική κάλυψη για κάθε εκδρομέα σε όλη τη διάρκεια της εκδρομής (κάλυψη ατυχήματος, ασθένειας και ιατροφαρμακευτική περίθαλψη).

4. Στην προσφορά θα πρέπει να αναγράφεται το συνολικό κόστος της διδακτικής επίσκεψης (με ΦΠΑ).

Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται να αποστείλουν τις προσφορές τους σε σφραγισμένο φάκελο ή στο email του σχολείου στο ΓΕΛ Καλής μέχρι την Δευτέρα 01-04-2024 και ώρα 11:00.

Το ΓΕΛ ΚΑΛΗΣ προκηρύσσει διαγωνισμό για την επιλογή πρακτορείου που θα μεταφέρει τους μαθητές στη Θεσσαλονίκης, στο κέντρο και στον ραδιοφωνικό σταθμό της ΕΤ3.
Αριθμός μαθητών: 27
Αριθμός συνοδών καθηγητών: 2
Ημερομηνία διεξαγωγής της εκδρομής: Παρασκευή 05 Απριλίου 2024.

Η προσφορά θα πρέπει να περιλαμβάνει:

Μετακίνηση με κατάλληλο λεωφορείο.
Μεταφορές και επισκέψεις με το λεωφορείο σύμφωνα με το πρόγραμμα:

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 05/04/2024:  Αναχώρηση ώρα 08:30 π.μ. από το Λύκειο Καλής με λεωφορείο για τον ραδιοφωνικό σταθμό της ΕT3. Επίσκεψη και περιήγηση στους χώρους. Επίσκεψη στο ιστορικό κέντρο Θεσσαλονίκης – πρόχειρο φαγητό και επιστροφή.
Επιστροφή στην Καλή περίπου στις 15:30 μ.μ.
Μεταφορά των μαθητών στα χωριά τους.

3. Ασφάλεια αστικής και επαγγελματικής ευθύνης (υποχρεωτική) και Πρόσθετη Ασφαλιστική κάλυψη για κάθε εκδρομέα σε όλη τη διάρκεια της εκδρομής (κάλυψη ατυχήματος, ασθένειας και ιατροφαρμακευτική περίθαλψη).

4. Στην προσφορά θα πρέπει να αναγράφεται το συνολικό κόστος της διδακτικής επίσκεψης (με ΦΠΑ).

Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται να αποστείλουν τις προσφορές τους στο ΓΕΛ Καλής μέχρι την Δευτέρα 04-03-2024 και ώρα 11:00.

Το ΓΕΛ ΚΑΛΗΣ προκηρύσσει διαγωνισμό για την επιλογή πρακτορείου που θα μεταφέρει τους μαθητές στην Πέλλα, στο αρχαιολογικό μουσείο Πέλλας.
Αριθμός μαθητών: 13
Αριθμός συνοδών καθηγητών: 2
Ημερομηνία διεξαγωγής της εκδρομής: Παρασκευή 15 Μαρτίου 2024.

Η προσφορά θα πρέπει να περιλαμβάνει:

Μετακίνηση με κατάλληλα λεωφορεία (mini bus).
Μεταφορές και επισκέψεις με το λεωφορείο σύμφωνα με το πρόγραμμα:
08:30        Αναχώρηση από το ΓΕΛ Καλής.

09:00 Άφιξη στο Αρχαιολογικό Μουσείο Πέλλας.

13:00 (περίπου) Αναχώρηση από την Πέλλα για το Λύκειο Καλής.

Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται να αποστείλουν τις προσφορές τους στο ΓΕΛ Καλής μέχρι την Τετάρτη 28-02-2024 και ώρα 11:00.

Το ΓΕΛ ΚΑΛΗΣ προκηρύσσει διαγωνισμό για την επιλογή πρακτορείου που θα μεταφέρει τους μαθητές στη Θεσσαλονίκη, Λευκός Πύργος, Μουσείο Βυζαντινού Πολιτισμού.

Αριθμός μαθητών: 80 (περίπου)
Αριθμός συνοδών καθηγητών: 5
Ημερομηνία διεξαγωγής της εκδρομής: Πέμπτη 21 Δεκεμβρίου 2023.

08:30        Αναχώρηση από το ΓΕΛ Καλής.

09:45         Άφιξη στη Θεσσαλονίκη (Κέντρο, Λ. Πύργος ή/και Μουσείο Βυζαντινού Πολιτισμού).

11:00         Αναχώρηση από Κέντρο Θεσσαλονίκης (Λ. Πύργος, Μουσείο Βυζαντινού πολιτισμού) και μετάβαση στο εμπορικό κέντρο Mediterranean Cosmos για φαγητό.

14:00          Αναχώρηση από το Mediterranean Cosmos.

15:30        Άφιξη στην Καλή (μεταφορά των μαθητών στα χωριά τους Καλλίπολη-Σανδάλι-Καλή-Άνυδρο-Μάνδαλο-Προφήτης Ηλίας).

Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται να αποστείλουν τις προσφορές τους σε σφραγισμένο φάκελο στο ΓΕΛ Καλής μέχρι τη Δευτέρα 04-12-2023 και ώρα 11:00.

Προσφορές για πολυήμερη εκδρομή Γ’ Λυκείου ΓΕΛ Καλής στη Ρώμη – Δεκέμβριος 2023

Το ΓΕΛ ΚΑΛΗΣ προκηρύσσει διαγωνισμό για την επιλογή πρακτορείου που θα μεταφέρει τους μαθητές στη Θεσσαλονίκη, στη Μονή Λαζαριστών.

Αριθμός μαθητών: 53
Αριθμός συνοδών καθηγητών: 5
Ημερομηνία διεξαγωγής της εκδρομής: Πέμπτη 23 Νοεμβρίου 2023.

08:30        Αναχώρηση από το ΓΕΛ Καλής.

09:45         Άφιξη στη Μονή Λαζαριστών.

12:10         Αναχώρηση από Μονή Λαζαριστών και μετάβαση στο εμπορικό κέντρο One Salonika για φαγητό.

14:00          Αναχώρηση από το One Salonika.

15:30        Άφιξη στην Καλή.

Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται να αποστείλουν τις προσφορές τους σε σφραγισμένο φάκελο στο ΓΕΛ Καλής μέχρι την Τρίτη 31-10-2023 και ώρα 11:00.